Bebeğiniz Göz Burun ve Tırnak Bakımı Nasıl Olur

Bebeğinizin Gözlerini Nasıl Temizlemelisiniz.

Bebeğinizin başını tutarak, temiz bir ılık suyla nemlendirilmiş pamukla her gözün etrafını nazikçe temizleyin ve Her bir göz için yeni bir pamuk kullanın ve daima gözün iç köşesinden dışarı doğru silerek bebeğinizi gözlerini temizleyebilirsiniz.

Bebeğinizin Burnunu Nasıl Temizlemelisiniz.

Bebeğinizun burnu tıkanıksa eğer, hafif bir rahatlama sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Bunlardan biri Tıkanıklığı azaltmak doktorunuza danışarak alacağınız burun damlaları ve burun temizleme aspiratörlerinden alarak rahatlamasını sağlayabilir ve sürekli uykudan kalkmasını engelleyebilrisiniz.

Bebeğin burnunu temizlemek için ise, bebeğin burnunu nazikçe temizlemek igerekir. Bunun için ise nemlendirilmiş bir pamuk kullanabilirsiniz. Burun altında veya etrafında tahriş için bebekler için formüle edilmiş bir cilt koruyucu kullanabilirsiniz.

Bebek tırnakları nasıl temizlenir

Uzun tırnaklar kir ve mikropları tutabildiğinden, bebeğinizin tırnaklarını düzenli olarak, çizmesini ve enfeksiyonun yayılmasını engellemesini sağlayın. Yumuşak olduklarında banyodan hemen sonra kesmek gerekir.. Küçük tırnakların görülmesini kolaylaştıran bir büyüteçle künt makas veya bebek tırnak makası kullanın. Parmağın doğal çizgisini takip edin, parmak ucunu tırnaktan uzağa bastırın, böylece parmağın cildini kesmekten kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir