Bebekler Hakkında Bilinmesi Gerekenler- Anne Baba Olmak – İlk Bebeğim

BEBEKLER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Huzurların en biriciğidir o. Sesini duymaya ilk başladığınız andan itibaren her saniyesini beyninizin bir köşesine hiç kaybolmasın diye ince ince işlemek istersiniz. Öyle kıymetlidir ve canınızın en güzel içidir o. Annesinin ve babasının en çok sakındığı melek. Bebeğiniz sizden bir parça olduğunu hissettiren en güzel şeydir. Onunla geçirdiğiniz her saniyede kendinizden bir parça bulur ve inanamazsınız. Bu duygu belki de ömrünüzde hiç yaşamadığınız kadar aynı anda birçok duygu yaşatır size.

O eve geldiği andan itibaren artık evinizde farklı melodiler çalmaya başlar hem de belli belirsiz anlarda. Onun ilk çıkardığı ses ömrünüzde duyabileceğiniz en güzel sestir belki de. Gülüşü melekleri anımsatan tertemiz bir varlıktır o. Birde muhteşem melodi eşliğinde gece hayatınız başlar artık. Ücretsiz gece uyandırma seansları düzenler sizin için. Göz kapaklarınız kapanırken yüzünüzde hafif bir tebessüm bebeğinize dokunma hazzı…

Hepsi birbirinden güzel duygular bunlar. Kucağınıza aldığınız dakika da belki ağlama sesi kesilir belki biraz daha ilgi bekler, ihtiyaçları giderilsin ister evinizin biriciği. Annelik ve babalık duygusunu dibine kadar tattığınız en özel anlardır onlar. Size muhtaç olduğunu bilmek ve bunu size sadece ağlayarak belli edebildiğini görmek, kalbinizin en hassas köşesine dokunur. Sonra en derinden bir iç çekersiniz. (İyi ki anne oldum.) ya da (İyi ki baba oldum.) diye. Evinizin en yeni huzuru sevgili bebeğinizdir artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir